Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 1 lipca 2015

Być kobietą, być kobietą...

Urodzić się kobieta to wielkie szczęście :) Wiele nam przystoi, a gdy jakieś normy społeczne próbują nas ograniczyć, zawsze można powołać się na feminizm i robić swoje. Możemy płakać, możemy być silne, histeryczne i idealnie zorganizowane. Możemy być jakie chcemy i niech ktoś spróbuje nam zabronić!

Gdy myślę czym jest kobiecość przychodzi mi na myśl jedno słowo - niepospolitość. Każda kobieta est inna, na swój sposób wyróżnia się z tłumu. I taka też jest właśnie kobiecość - może oznaczać miliony różnych rzeczy! I zawsze ta definicja będzie słuszna.

Ostatnio jestem strasznie zabiegana (co widać i tu, niestety). Ale są dni gdy budzi się we mnie jakaś złość i szukam sposobu by znaleźć czas tylko dla siebie. To jest właśnie czas gdy chcę pielęgnować swoją kobiecą naturę, poświęcić uwagę tylko sobie. Nie pracy, nie domowi, nie obowiązkom. Tylko przyjemnościom!

Gdy już zdarzy mi się taki dzień dla siebie nigdzie się nie spieszę, nie pędzę, telefon ustawiam na tryb cichy. Co wtedy robię? 
Zaczynam zazwyczaj zadbaniem o ciało - długa kąpiel, olejki, peelingi, maseczki... 
Kocham takie rytuały - zadbana kobieta, to szczęśliwa kobieta :) I nie mówię tu o tonie makijażu, ale o takich drobnych czynnościach jak nasmarowanie ciała pachnącym olejkiem, które zwyczajnie poprawiają humor.


Kocham też czytać. Uwielbiam położyć się na kocu w parku i zatopić się w lekturze. Nie jestem wtedy w Olsztynie, ale w Afryce, Ameryce, w Narnii lub w domu nad rozlewiskiem! Gdzie mi się tylko zamarzy!

  
No i koniecznie muszę zjeść coś dobrego :) Coś słodkiego zazwyczaj - natury łasucha już się raczej nie pozbędę :PA wiecie co najbardziej lubię w tych kobiecych rytuałach? Obecność innych kobiet! Towarzystwo przyjaciółek, z którymi można konie kraść. Żarty, których faceci nie zrozumieją, zwierzenia, śmiech i łzy! 
Uwielbiam spędzać czas ze swoimi siostrami, mamą, przyjaciółkami! W kobietach jest nadzwyczajna siła i energia! A co najważniejsze krąży między nami, łączy szczególną więzią..


 
Tak, bycie kobietą jest czymś nadzwyczajnym, niepospolitym, wyjątkowym.

Niedługo razem z przyjaciółkami wybieramy się na szczególny koncert. 15 lipca w olsztyńskim Amfiteatrze zaśpiewają wspaniałe olsztyńskie artystki! Koncert ,,Rzeczniepospolita babska" będzie esencją kobiecej natury. Na scenie 6 kobiet o różnych temperamentach, charakterach. To będzie coś niesamowitego! Bilety dostępne są na stronie Olsztyńskiego Lata Artystycznego www.bilety.mok.olsztyn.pl :) 
Jeśli macie ochotę na świetną muzykę z dodatkiem wielkiego kobiecego powera, koniecznie wpadnijcie też!
Ja będę na pewno :)

A w czym tkwi wasza kobiecość?

Pozdrawiam
Kasia

2 komentarze: