Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 17 czerwca 2014

Jak zaplanować wakacje? Kupujemy tanie bilety lotnicze

W dzisiejszym poście chciałabym skupić się na procesie, który wbrew pozorom bywa bardzo zajmujący :) A mianowicie kupowanie biletów :) Mówię oczywiście o biletach lotniczych.
Jeśli planujecie wakacje z biurem podróży ten punkt was nie dotyczy, bo zwyczajnie przelot zazwyczaj macie w cenie. Natomiast szukanie biletów na własną rękę bywa czasochłonne i trudniejsze niż nam się wydaje.
Oczywiście możemy wejść na stronę przykładowego przewoźnika i kupić bilety z miejsca. Jednak nie byłabym sobą, gdybym nie namawiała Was do szukania okazji :)


źródło

Jak szukać?
1. Zapisz się do newsletterów stron, które specjalizują się w wyszukiwaniu tanich lotów. Możesz poprosić o informacje gdy lot w wybranym przez Cibie kierunku zostanie objęty jakąś promocją.
Przykładowe strony

2. Sprawdzaj codziennie.
Jeśli czaisz się już na konkretny kierunek sprawdzaj ceny lotów codziennie. Ceny potrafią zmienić się w jednej chwili. Często też pula biletów promocyjnych jest ograniczona. Warto mieć więc informacje jak najszybciej by móc skorzystać z okazji.

3. Kupuj na stronie przewoźnika.
Jest wiele stron, które oferują pośredniczenie w kupnie biletów. Pamiętaj jednak, że każdy pośrednik narzuca zawsze pewną marżę. Najtaniej zawsze kupisz bilety bezpośrednio, najlepiej przez strony tanich linii lotniczych.


4. Pamiętaj o dopłatach.
Zazwyczaj cena biletu podana na stronie jest ceną netto. Musimy doliczyć opłaty lotniskowe, manipulacyjne, cenę odprawy online, czy cenę za bagaż. Jeśli dużo podróżujemy warto wykupić członkostwo w klubie danych linii. Członkowie nie dość, że mają zniżkę, to często mogą również skorzystać z różnych dodatkowych promocji.

Tanie loty pozwalają zwiedzić Europę za grosze. Mój znajomy potrafi polecieć do Włoch za 1 euro :) Natomiast ja i Sebastian polecieliśmy do Belgii i z powrotem za 360 zł (za dwie osoby). Teraz czaimy się na tanią Barcelonę. Jak upoluję coś tanio na pewno dam cynk :)

Miłego planowania!
Pozdrawiam
Katiuszka<3