Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 11 czerwca 2014

Poznaj Olsztyn - wycieczka nad Jezioro Długie i Miejska Wypożyczalnia Rowerów

Kochani!

W niedzielę wybraliśmy się z Sebastianem na wycieczkę :) Tym razem postanowiliśmy odwiedzić Długie - jedno z 15 olsztyńskich jezior.
Tym razem jednak zamiast pieszo pojechaliśmy rowerami! Nie posiadamy własnych jednośladów (nie mamy ich niestety gdzie trzymać) więc skorzystaliśmy z usług Miejskiej Wypożyczalni Rowerów. Mieści się ona w budynku ratusza, a dokładnie w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej. Koszt wypożyczenia rowerów jest niski - 6 zł za pierwszą godzinę i 3 zł za każdą kolejną. Można również wypożyczyć go na cały dzień i zapłacić 25 zł :) Do wyboru mamy rowery miejski i górale. Ja zdecydowałam się na niebieski z koszykiem :)


Nadbrzeże Długiego przeszło w ostatnich latach prawdziwą metamorfozę! Po krzakach i kniejach nie do przejścia nie ma śladu! Powstały natomiast deptaki, ścieżki rowerowe, urocze zatoczki, a nawet ,,leśna siłownia", czyli drewniane przyrządy do ćwiczeń (obok nich stoją instrukcje obsługi). Dodatkowo znajdziemy tu szeroką kładkę łączącą oba brzegi oraz leżaczki.

No i najważniejsze! Długie jest bardzo urokliwe! Otoczone jest lasem więc widoki niesamowite :)
Polecam na niedzielne wycieczki!


Pozdrawiam
Katiuszka<3