Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 24 marca 2014

Jak oszczędzać pieniądze kupując ubrania?

Kochani!

Kolejny obszar gdzie możemy zaoszczędzić to ubrania. To chyba mój ulubiony dział, bo możliwości jest naprawdę wiele! A przy tym możemy mieć jeszcze mnóstwo zabawy :)

1. Kupujmy w second handach. Co, gdzie i jak znajdziecie w tym filmie :)Jeżeli jesteście z  Olsztyna, to znajdziecie tu również adresy moich ulubionych lumpeksów.

2. Pokochaj igłę, nożyczki i pasmanterię. Zacznij przerabiać ubrania.
Nie mówię tu o profesjonalnych przeróbkach krawieckich. Mam na myśli jedynie mały lifting. Czasem wystarczy doszyć do t-shirtu kilka ćwieków lub koronkę, by ciuch nabrał nowego charakteru. Weź nożyczki, zrób kilka dziur w starych jeansach by dać im nowe życie :) Możliwości jest mnóstwo, a Was ogranicza tylko wyobraźnia!
3. Zastanów się czego szukasz w ubraniach. Stawiasz na trendy, czy na klasykę? Dlaczego to takie ważne? Ponieważ wtedy łatwo nakreślić plan zakupów :)
Jeśli stawiasz na klasyczne fasony i wzory, stonowane kolory i ogólnie rzeczy, które zawsze są modne postaw na jakość. Kup porządny płaszcz, szpilki i torebkę. Jeśli wiesz, że mają Ci służyć kilka sezonów nie oszczędzaj - tu skąpy straci dwa razy. Jeśli kupisz płaszcz, który masz nosić kilka lat, kup taki, który będzie wyglądał tak samo świetnie za każdym razem gdy go nałożysz - bez zmechaconego materiału, wiszących nitek i wyciągniętych rękawów.
Inna sprawa gdy pół Twojej garderoby to najnowsze trendy :) Moda zmienia się jak w kalejdoskopie. Dziś modne jest moro, jutro kwiaty, a za dwa dni jeansowy total look. No, a Ty musisz mieć to wszystko :) To nic, że założysz rzecz raz i Ci się znudzi - musi być. W tym przypadku szukaj fajnych rzeczy tam gdzie najtaniej - sklepy bezcłowe, tzw. ,,chińczyki", bazarki itp. Styl można znaleźć wszędzie i za każdą sumę :)

4. Wymieniaj się.
Poszukaj na forach informacji gdzie są organizowane bezgotówkowe wymiany ubrań. W Olsztynie często organizowane są w bibliotece Planeta 11. Na czym polegają takie wymiany? Każda uczestniczka przynosi rzeczy, których chce się pozbyć. Oddaje je za darmo, a w zamian wybiera sobie rzeczy innych uczestniczek. Świetny sposób by odświeżyć garderobą nie wydając ani grosza.

Pozdrawiam
Katiuszka<3